Özgür Web Teknolojileri Günleri 2013

webgunleri201322-23 Kasım tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde Özgür Web Teknolojileri Günleri 2013 etkinliği düzenleniyor. Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu‘nun düzenlediği etkinlik ücretsiz ve kamuya açık.

Programın neredeyse tamamı teknik sunumlardan oluşuyor. Web programlamayla içli dışlı olmayan genel izleyici kitlesine hitap edeceğini düşündüğüm sunumlar Cuma sabahı 2. Salon’da gerçekleşecek:

10.00 – 10.45 Recep Kırmızı: Özgür Yazılım Felsefesi

11.00 – 11.45 Oytun Eren Şengül: Web Tabanlı Mobil Linux Dünyası

“İki şeyi çok sık kullanıyoruz. Birini herkes biliyor, internet. Diğerini ise bazıları biliyor, Linux. Şimdi bu iki kavramı herkesin kullandığı bir ortamda birleştirme vakti. Mobilleşen dünya interneti ve Linux’u temel alarak büyüyor ve son kullanıcılar daha henüz hiç bir şey görmedi.

Yeni nesil web tabanlı işletim sistemleri geliyor. Tizen, Firefox OS ve Chrome OS ile dünyanın en büyükleri aynı kulvarda bir rekabete hazırlanıyorlar. Bu üç sistemin geliştirme ortamları, web uygulamalarının benzerlikleri ve bu platformlara adaptasyonundan bahsedilecek. Dünyanın en büyük ekosistemi web’in mobile yansımaları konuşmanın ana hatlarını oluşturacak. Hem son kullanıcılara hem de geliştiricilere, mobilde geleceğe yönelik stratejilerden bahsedilecek.”

Etkinliğin tam programı ve sunumların açıklamaları

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s